USS VANDEGRIFT
Decommissioned (February 19, 2015)
         
 

 Commanding Officers

 
Commanding Officer (January 31, 2011 - July 27, 2012)
CDR Alva
Captain Thomas R. Williams
 

 Executive Officers

 
Executive Officer (April 2010 - July 2011)
 

 Command Master Chiefs

 
US Navy Recruiting | No Fear Act | FOIA | USA.gov | US Navy | US Marine Corps | Navy Reserves | Individual Augmentee | Veterans Crisis Line | Vote This is an official United States Navy Website. This US Government system is subject to monitoring. Please read our Privacy Policy and Section 508/Accessibility Statement.

The appearance of external hyperlinks does not constitute endorsement by the United States Department of Defense, or the United States Department of the Navy of the linked web sites, or the information, products or services contained therein. For other than authorized activities such as military exchanges and Morale, Welfare and Recreation (MWR) sites, the United States Department of Defense, the Department of the Navy  does not exercise any editorial control over the information you may find at these locations. Such links are provided consistent with the stated purpose of this DoD web site.